Čo je to kávový pod?

Kávový pod je ekvivalentom čajového vrecúška na prípravu kávy. Je to vopred pripravená porcia kávy zabalená v papierovom filtri, pripravená na použitie. ESE pody (Easy Serving Espresso) je svetový priemyselný štandard pre kávové pody, ktoré majú veľkosť 44 mm. Akýkoľvek pod, ktorý spĺňa normu ESE, je možné použiť v akomkoľvek prístroji na espresso, ktorý je kompatibilný s ESE podmi. Tieto ESE pody obsahujú medzi 6,7-7,5 gramov kávy, pričom normálna hmotnosť je okolo 7 gramov, ale všetko závisí od chuťového profilu použitých kávových zŕn. Naše ESE pody si viete vychutnať aj v kávovaroch, ktoré sú kompaktné s podmi ESE. Takéto kávovary poskytujú napríklad výrobcovia ako: Gaggia, Dualit, Delonghi. V našej ponuke taktiež nájdete kávovar na prípravu podov, takzvaný "podovar". Je to prémiový talianský stroj určený čisto na prípravu kávy z podov.

Výhoda ESE podov?

Kľúčovou výhodou ESE podov je pohodlie, rýchlosť a vždy dokonale pripravená káva. Príprava espressa na pákovom kávovare vyžaduje zručnosť a vie aj zašpiniť. Mlynček musí byť vždy kalibrovaný na 100% (a to aj pri automatickom kávovare) ak chcete mať naozaj úžasnú chuť a penu pravého espressa. Kávu je potrebné správne nadávkovať a utlačiť, potom je potrebné vyčistiť všetko vybavenie a okolitý pracovný priestor. S ESE podmi nič z toho nie je. Káva je vopred dávkovaná, správne pomletá a utlačená. Taktiež usadenina zbytku kávy zostáva obsiahnutá v papierovom filtri. Po dokončení je možné ESE pod jednoducho vyhodiť ako vrecúško na čaj.

Bar2000ellegi

Naša ponuka

Bar2000 Extra kombinuje starostlivo vybrané stredoamerické kávové zrná v zmesi 100% arabiky. Harmónia rozpoznateľnej chuti a plnej arómy poteší hlavne veľmi náročných znalcov kávy. Espresso má atraktívny vzhľad, hustú pena a chuť lieskových orieškov, ktorá ulahodí naozaj každému, kto obľubuje pravú chuť espressa.
Bar2000 Profumato je kávová zmes novej generácie, ktorá sa vyznačuje jemnou, takmer čokoládovou chuťou a úžasnou arómou. Je pripravená zo starostlivo vybraných kávových zŕn Arabiky a Robusty. Pre svoju lahodnú chuť je kávová zmes Bar2000 Profumato vhodná na častejšiu konzumáciu.
Hore